W naszym Sanktuarium odprawiana jest w każdą środę Nowenna nieustająca do Madonny z Puszczy. Zapraszamy do udziału oraz do kierowania swoich próśb i podziękowań. Można to uczynić albo wpisując je na kartkach w świątyni, albo wysłać mailem na adres [email protected]

Modlitwa otwierająca Nowennę:

O Maryjo, królująca w tym Cudownym Obrazie i od wieków nazywana Madonną z Puszczy! Stajemy dziś przed Tobą, Matko Boża, jako uczniowie Jezusa Chrystusa i Twoje dzieci. Wiemy, że przez wiele lat wspomagałaś naszych ojców w ich potrzebach, dlatego ufamy, że Twoja cudowna opieka i miłość nigdy nas nie opuszczą.
Chociaż jesteśmy niegodni i grzeszni, to z całą ufnością zawierzamy Tobie wszystkie nasze radości i smutki, troski i potrzeby, modlitwy i dziękczynienia, które sprowadziły nas przed Twój łaskami słynący wizerunek. Szczególnie w tej nowennie przedstawiamy Ci intencje, które każdy z nas nosi w swoim sercu i teraz w ciszy pragnie je przedstawić…

Maryjo, Ty byłaś kobietą o niezłomnej wierze. Ty potrafiłaś do końca zaufać Bogu, który Cię wybrał i umiłował. Przykładzie wszystkich wierzących, proś Ducha Świętego za nami. Pomóż nam przyjąć wszystko to, co podoba się Twojemu Synowi. Niech Jego wola wypełnia się naszym życiu. Amen.

Modlitwa dziękczynna:

O wielka Matko Boga i Człowieka! Ty zawsze kierujesz nasz wzrok na Chrystusa. W Kanie Galilejskiej powiedziałaś: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Wiemy, ile łask otrzymujemy od Twojego Syna. Wiemy, jak On nas bardzo kocha i jak wiele nam przebacza. Dlatego z głębi serca wołamy:
Dziękujemy Ci, Madonno z Puszczy:

• za miłość okazywaną w tym Ostrowskim Sanktuarium
  • za to, że ciągle prowadzisz nas szlakami, które wyznacza Ewangelia
  • za to, że nieustannie prowadzisz nas do Swojego Syna Jezusa Chrystusa
  • za to, że umacniasz nas w walce z grzechami i nałogami
  • za to, że od wieków jesteś naszą niezawodną pomocą
  • za ratunek w niebezpieczeństwach i wypadkach
  • za uzdrowienie z wszelkich chorób
  • za wszelką opiekę nad naszą parafią i naszymi rodzinami
  • za papieża, biskupów, kapłanów i diakonów
  • za powołanych do kapłaństwa i zakonu
  • za naszych rodziców, krewnych, wychowawców, przyjaciół i dobrodziejów
  • za leśników, którzy obrali Cię za swoją Patronkę
  • za to, że nieustannie wysłuchujesz nasze modlitwy

Módlmy się:
Wszechmogący wieczny Boże, któryś dał nam za Matkę Rodzicielkę Twojego Syna, a Jej przedziwny obraz Madonny z Puszczy raczyłeś wsławić w Ostrowach Tuszowskich * spraw to prosimy, * abyśmy wiernie stosując się do Jej natchnień mogli żyć według Twej świętej woli. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.