Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2024r.

1. Serdeczne podziękowania składamy tym osobom, które wsparły materialnie powodzian z Dolnego Śląska. Bóg zapłać za okazane miłosierdzie i życzliwość.

2. Podziękowania składamy nowożeńcom: Dominice i Jakubowi za ofiarowanie kwiatów do wystroju kościoła, natomiast: Elżbiecie Wyparło, Krystynie Rzeszutek, Agnieszce Cyran, Krystynie Kędzior, Krystynie Rzeszutek, Grzegorzowi Smoła i Dennisowi Kędzior pragniemy podziękować za wykonane prace porządkowe, poświęcony czas oraz złożoną ofiarę 210 zł. Bóg zapłać wszystkim.

3. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godzinie 17:00.

4. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli, męczennika i oddanie czci Jego relikwiom.

5. Od wtorku rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. W tym dniu, w czasie Mszy św. zostaną poświęcone i wręczone różańce dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św. oraz dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Prosimy, aby przybyli oni do kościoła razem ze swoimi rodzicami. W tym dniu w liturgii będziemy obchodzi wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Przez październik włączmy się we wspólną modlitwę różańcową.

6. W środę Nowenna do Madonny z Puszczy. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.

7. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8. W czwartek o godzinie 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii:

— od 15 — 16 adorują Róże Kobiet,

— od 16 — 17 Róże Męskie.

9. W piątek od godziny 9:00 odwiedziny chorych w Ostrowach Tuszowskich z posługą sakramentalną, natomiast w Szydłowcu i Przyłęku w sobotę od godziny 9:00. Zapisy chorych w zakrystii do środy. W tym dniu w liturgii będziemy obchodzić wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Spowiedź w Przyłęku od godziny 15:15. Msza św. w kaplicy zostanie odprawiona o godzinie 16:00.

10. W sobotę na godzinę 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy 5 kolejnych rodzin. W tym dniu w liturgii będziemy wspominać św. Faustynę Kowalską — Apostołkę Miłosierdzia Bożego.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7:30 i 11:00 będziemy gościć Grupę Modlitewną Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przedstawią nam zamysł działalności takich grup w parafiach oraz życie i objawienia Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Po Sumie procesja różańcowa na Dróżkach oraz wcześniej zmiana tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na cele diecezjalne.

12. Prosimy o składanie ofiar — 50 zł od rodziny dla pana Mieczysława Rzeszutka. Jest to forma wynagrodzenia za Jego całoroczną troskę o porządek na cmentarzu parafialnym.

13. Dziś o godzinie 13:00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za śp. Zbigniewa Komanieckiego z Przyłęka.

14. W zakrystii można zakupić kopie obrazów Madonny z Puszczy — po 100 zł. Jest to piękny prezent z okazji różnych uroczystości rodzinnych np. chrzest, urodziny, czy ślub.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.