Ogłoszenia – XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2024r.

1. W sobotę prace porządkowe w kościele wykonali: Maciąg Natalia, Komaniecka Magdalena, Dudek Kazimiera, Rzeszutek Elżbieta, Lubera Maciej i Węglarz Magdalena. Bóg zapłać za za kupienie kwiatów, poświęcony czas i włożony trud.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek. Jest to szlachetna pomoc dla ludzi dotkniętych klęską powodzi.

3. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godzinie 18:00. Prosimy o liczny udział w codziennej Eucharystii.

4. Wspomnienie liturgiczne:

• W poniedziałek, świętego ojca Pio z Pietrelciny, stygmatyka, którego relikwie znajdują się w naszym Sanktuarium
  • W piątek, świętego Wincentego a Paulo, kapłana
  • W sobotę, świętego Wacława, męczennika.

5. Panie z parafialnego zespołu „Caritas” w porozumieniu z panią Wójt Gminy Cmolas, Bernadetą Wolak — Posłuszny, organizują zbiórkę środków do normalnego funkcjonowania do życia dla powodzian: woda mineralna (całe zgrzewki), środki higieniczne, trwałe artykuły żywnościowe w konserwach oraz środki chemiczne, rękawice gumowe, szczotki, miotły oraz łopaty śniegowe do odmulania domów i mieszkań. Można je będzie składać w Centrum Ekologicznym przy Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich w godzinach: poniedziałek i wtorek od 14 — 17. W środę zgromadzone dary zostaną przewiezione do jednej z gmin na Dolnym Śląsku, gdzie powódź wyrządziła ogromne szkody i zniszczenia. Liczymy na ofiarność i wsparcie dla poszkodowanych powodzian.

6. W środę cotygodniowa Nowenna do Madonny z Puszczy. Ceńmy sobie to szczególne miejsce, jakim jest nasze Sanktuarium. Włączajmy się w krzewienie kultu Matki Bożej. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których można zapisywać podziękowania i prośby na Nowennę.

7. W tym tygodniu w środę o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII z całej parafii.

8. Z intencji pogrzebowych będzie odprawionych poza parafią:

• 48 intencji za śp. Stanisława Grądzkiego
  • 39 intencji za śp. Józefa Komanieckiego
  • 58 intencji za śp. Ryszarda Boronia

Odprawi je na Ukrainie ks. Mariusz Żybura.

9. W sobotę na godzinę 9:00 do pracy porządkowych w kościele prosimy 5 kolejnych rodzin. Nie trzeba kupować kwiatów.

10. W przyszłą niedzielę na Sumie będziemy gościć w naszym Sanktuarium Pszczelarzy z Okręgu Kolbuszowskiego.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.