Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła – 8.09.2024r.

1. Serdecznie dziękujemy nowożeńcom: Natalii i Kacprowi za ofiarowanie kwiatów i przyozdobienie nimi naszej świątyni. Serdeczne podziękowania składamy: Alinie Gacek, Halinie Sobowskiej, Małgorzacie Sobowskiej, Danucie Gacek, Krystynie Sobowskiej za wykonane prace porządkowe, poświęcony czas i włożony trud oraz za złożoną ofiarę 150 zł. Bóg zapłać.

2. Ofiary składane na tacy są przeznaczone na cele parafialne. Po każdej Mszy świętej będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na pomoc rodzinom z rzeszowskiego Osiedla Biała, które w wyniku pożaru domów w zabudowie szeregowej straciły cały dobytek swojego życia.

3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia Polaków.

4. Msze święte w dni powszednie będą celebrowane o godzinie 18:00. Prosimy o liczniejszy udział w Eucharystii.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania:

— we wtorek o 18:00 z rodzicami i dziećmi z klas III całej parafii,

— w środę o 18:00 z młodzieżą z klas VIII z całej parafii, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Kandydaci przynoszą na spotkanie indeksy.

6. Wspomnienie liturgiczne:

• W czwartek – NMP Rzeszowskiej,
  • W piątek – świętego Jana Chryzostoma, biskupa, doktora Kościoła.
  • W sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża świętego.

7. W środę cotygodniowa Nowenna do Madonny z Puszczy. Prosimy wszystkich parafian o liczny udział i kierowanie próśb i podziękowań.

8. W sobotę o godzinie 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele, do których prosimy 5 kolejnych rodzin. Prosimy nie kupować kwiatów.

9. Od soboty rozpoczyna się w naszej diecezji peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. Przypominamy, że 18 i 19 września miejscem peregrynacji będzie Kolegiata w Kolbuszowej.

10. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele diecezjalne, natomiast po każdej Mszy świętej będzie zbiórka do puszek na działalność Katolickiego Radia „Via” w Rzeszowie. Ta niedziela będzie obchodzona jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na Sumie będą chrzty dzieci. Możliwość zapisu do chrztu w tygodniu, w kancelarii parafialnej.

11. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na nowy rok szkolny. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologicznego – Pastoralnego w Rzeszowie na ul.  Witolda 11, w godzinach od 9-13.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła.

13. Sołtys wraz z Radnymi wsi Przyłęk zapraszają wszystkich mieszkańców Przyłęka, a w szczególności tych, którym zależy na bezpieczeństwie na skrzyżowaniu w Przyłęku, do wzięcia udziału w nagraniu programu w TVP3 Rzeszów, które odbędzie się 11 września, w środę, o godzinie 17:20 w miejscu gdzie stał „Dożynkowy Witacz”, czyli na samym skrzyżowaniu. Program będzie emitowany na żywo w TVP3 Rzeszów.