Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2024r.

1. Serdeczne podziękowania składamy nowożeńcom: Dominice i Witoldowi za ofiarowanie kwiatów do wystroju kościoła, natomiast: Krzysztofowi Rzeszutek, Zofii Czachor, Genowefie Czachor — Rzeszutek, Zofii Tomala, pragniemy podziękować za wykonane prace, poświęcony czas i złożenie ofiary — 120 zł. Wszystkim Bóg zapłać.

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele parafialne.

3. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godzinie 17:00. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe. Prosimy bardzo o liczniejsze uczestnictwo we wspólnej modlitwie. Prośba dotyczy dorosłych, dzieci i młodzieży. Na najbliższe tygodnie został przygotowany harmonogram przewodniczenia modlitwie Różańcowej przez Członków Żywego Różańca. Można się z nim zapoznać na stronie internetowej oraz w gablocie przed kościołem.

4. W poniedziałek będziemy modlić się w intencji nauczycieli i wychowawców w Dniu Święta Edukacji Narodowej. Zapraszamy do udziału wszystkich Nauczycieli ze Szkół Podstawowych w Ostrowach Tuszowskich oraz w Przyłęku.

5. We wtorek w liturgii wspomnienie św. Teresy od Jezusa — Doktor Kościoła.

6. W środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Na Mszę św. i spotkanie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów. Po Mszy św. cotygodniowa Nowenna do Madonny z Puszczy. Prosimy o kierowanie próśb i podziękowań. Będzie też uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

7. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

8. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty. Patronalny dzień Służby Zdrowia. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy posługują ludziom w chorobie i w cierpieniu.

9. W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele, do których wykonania prosimy 5 kolejnych rodzin.

10. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na pomoc misjonarkom i misjonarzom.

11. Na Sumie odbędzie się chrzest dzieci. Zapisu do chrztu można dokonać w kancelarii parafialnej.

12. Po Mszy św. będzie możliwość zakupienia u Pana Kościelnego kopii obrazu Madonny z Puszczy w cenie po 100 zł.

13. W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi ks. bp Edward Białogłowski. Pamiętajmy o czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w przedsionku kościoła.