Ogłoszenia  – XXII Niedziela Zwykła

1.09.2024r.

1. Serdeczne podziękowania składamy nowożeńcom: Julii i Mateuszowi za ofiarowanie kwiatów do wystroju ołtarzy, natomiast: Genowefie Rzeszutek, Józefowi Altamer, Anecie Drelich, Teresie Czachor pragniemy podziękować za włożony trud i poświęcony czas na wykonanie prac porządkowych oraz złożenie ofiary 120 zł. Bóg zapłać.

2. Dziś po Sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka jest przeznaczona na W.S.D. w Rzeszowie.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. O godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza św. na inaugurację nowego roku szkolnego w kościele parafialnym w Ostrowach Tuszowski oraz w kaplicy w Przyłęku. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone przybory szkolne dla uczniów z klas pierwszych.

4. Msze święte w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18:00. Prosimy o liczniejszy udział w codziennej Eucharystii.

5. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.

6. W środę na spotkanie o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów. Jest to dzień cotygodniowej Nowenny do Madonny z Puszczy. Starajmy się o żywy kult Matki Bożej w tutejszym Sanktuarium poprzez liczny udział oraz kierowanie próśb i podziękowań.

7. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godz. przed Mszą św. W Przyłęku w piątek spowiedź od godziny 16:00 i Msza św. o 17:00.

8. W czwartek o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Od 15 do 16 adorują mieszkańcy Przyłęka; od 16 do 17 Róże kobiet, mieszkańcy Toporowa; od 17 do 18 Róże mężczyzn i mieszkańcy Szydłowca. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci św. Ojca Pio.

9. Do środy prosimy o zgłoszenie w zakrystii chory, których odwiedzimy z posługą sakramentalną: w piątek od godziny 9:00 w Ostrowach Tuszowskich, w sobotę od godziny 9:00 w Przyłęku i Szydłowcu.

10. Informujemy, że w dniach od 14 do 21 września w naszej diecezji odbędzie się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Na 18 i 19 września przewidziana jest peregrynacja w Kolbuszowskiej Kolegiacie.

11. W sobotę o wykonanie prac porządkowych w kościele prosimy 5 kolejnych rodzin. Prosimy nie kupować kwiatów.

12. Na stoliku pod chórem znajdują się listy do złożenia swojego podpisu w obronie religii w szkole.

13. Składka z następnej niedzieli będzie przeznaczona na cele parafialne. Na Sumie poświęcenie ziarna na zasiew.

14. Zawiadomienie o zebraniu wiejskim.

15. W sobotę o godz. 11 przybędzie do naszego Sanktuarium Pielgrzymka z Komorowa.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy „Niedzielę”, w której znajduje się artykuł o naszym Sanktuarium.

17. Intencje mszalne.