Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela Zwykła – 25.08.2024r.

1. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła: 2768 zł, w tym: taca – 2568 zł i koperty – 200 zł.

2. W sobotę prace porządkowe w kościele wykonywali: Marta Nowak, Teresa Rzeszutek, Zbigniew Czajkowski, Paulina Bezak, Krystyna Posłuszny, Janina Jędrzejowska. Bóg zapłać za zakupienie kwiatów, wykonane prace i poświęcony czas.

3. Msze św. w dni powszednie będą celebrowane od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00, w piątek i sobotę rano o godz. 8:00.

4. W poniedziałek liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po Mszy świętej odnowienie Ślubów Jasnogórskich oraz nabożeństwo ku czci świętego Andrzeja Boboli — głównego Patrona Polski, którego relikwie znajdują się w naszym Sanktuarium,

– we wtorek wspomnienie świętej Moniki,

– w środę wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.

5. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w Eucharystii w dni powszednie.

6. W środę cotygodniowa Nowenna do Madonny z Puszczy, na którą wszystkich zapraszamy. Prosimy o kierowanie pisanych na kartkach próśb i podziękowań do Matki Bożej. Kartki znajdują się na stoliku pod chórem.

7. W związku ze zbliżającą się inauguracja nowego roku szkolnego, prosimy dzieci i młodzież o  przystąpienie do sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

8. W sobotę o godzinie 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele. O ich wykonanie prosimy 5 kolejnych rodzin. Prosimy nie kupować kwiatów.

9. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych, natomiast składka będzie przeznaczona na W.S.D. w Rzeszowie. Będzie to zarazem dzień upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się o pokój na świecie i za zmarłych poległych w działaniach wojennych.

10. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostanie odprawiona o godzinie 8:00 w poniedziałek – 2 września, zarówno w kościele parafialnym w Ostrowach Tuszowskich i w kaplicy w Przyłęku.

11. Na stoliku pod chórem są wyłożone listy, na których można złożyć swój podpis pod petycją: „Tak dla religii w szkole”. Natomiast na stronie parafialnej jest możliwość złożenia podpisu drogą internetową.

12.  Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Krzysztofa Kalamaszka, który przybył do nas z Sędziszowa Małopolskiego, życząc mu obfitości Łask Bożych, opieki Madonny z Puszczy w posłudze kapłańskiej w naszej Parafii i Sanktuarium.

13. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

14. Fundacja im. Rodziny Ulmów serdecznie zaprasza na koncert „Psalmy pokoju — modlitwa o pokój”, który odbędzie się dzisiaj w Kolbuszowej na Stadionie Sportowym. Rozpoczęcie o godzinie 19:00. Koncert poprowadzą: Magdalena Wolińska – Riedi oraz Grzegorz Boratyk. Wystąpią między innymi: GOLEC uORKIESTRA, Halina Mlynkova oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

15. Za tydzień – 1 września – Stowarzyszenie OSTROWY, pan Sołtys oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowach Tuszowskich zapraszają na Piknik Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 15:00.