1. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości odpustowych: Chórowi parafialnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Strażakom z Ostrów Tuszowskich oraz Przyłeka, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Teresie Guźda, Pani Bogusławie Rzeszutek, Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania- Bóg zapłać!

2. Wczoraj prace porządkowe w kościele wykonali: Wiesława Namczyk, Artur Namczyk, Małgorzata Cyran, Bożena Rzeszutek, Michalina Marciniak. Dziękujemy za poświęcony czas, włożony trud i zakupienie kwiatów.

3. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 3.016zł (taca 2616zł, koperty 400zł). Bóg zapłać!

4. Dzisiaj na sumie chrzest dzieci. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele parafialne.

5. Msze święte w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18:00. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa- a szczególnie ministrantów i lektorów.

6. Wspomnienia liturgiczne:

-we wtorek św. Bernarda Opata i Doktora Kościoła

-w środę św. Piusa X, papieża

-w czwartek wspomnienie NMP Królowej

-w piątek wspomnienie błog. Władysława Findysza, kapłana i męczennika

-w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.

1. W środę cotygodniowa Nowenna do Madonny z Puszczy. Włączmy się jak najliczniej w to nabożeństwo w naszym Sanktuarium.

2. W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w naszym kościele. Prosimy do nich pięć kolejnych rodzin.

3. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne zbiory – Dożynki. Rozpoczną się one o godz. 10:00, a zakończa Mszą świętą o godz. 12:00 w Parku Papieskim przy katedrze. Prosimy o zorganizowanie delegacji z naszej Parafii wraz z wieńcem dożynkowym.

4. W przyszłą niedzielę w Szydłowcu o godz. 11:00 zostanie odprawiona Suma odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Z dniem 24 sierpnia w naszej diecezji nastąpią zmiany księży wikariuszów. Zmiana ta dotyczy również naszej Parafii. Ks. Piotr Wal otrzymał dekret do Parafii Rudna Wielka koło Rzeszowa.
    W jego miejsce został mianowany ks. Krzysztof Kalamaszek, który przyjdzie do nas z Parafii Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim. Księdzu Piotrowi składamy najserdeczniejsze podziękowania za ponad 6 letnią posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej, za wszelkie podjęte inicjatywy a przede wszystkim za prowadzenie Chóru parafialnego. Życzymy my Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi- Matki Kapłanów w nowej Parafii.

6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.