30 maja w naszym sanktuarium w Ostrowach Tuszowskich obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znaną jako Boże Ciało.
To jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, podczas którego wierni gromadzą się, aby wspólnie uczcić obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą,  której przewodniczył nasz proboszcz.  Po Mszy Świętej, zgodnie z tradycją, wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną, prowadzącą do czterech ołtarzy.  Każdy z ołtarzy został starannie przygotowany przez różne grupy naszej wspólnoty parafialnej, co podkreśliło zaangażowanie
i jedność wśród parafian.

Pierwszy ołtarz został przygotowany przez rodziców młodzieży bierzmowanej oraz uczniów z klasy 7. Ich ołtarz wyróżniał się symboliką Ducha Świętego, przypominając o darach i łaskach, jakie otrzymują młodzi ludzie w sakramencie bierzmowania.

Drugi ołtarz przygotowali rodzice dzieci pierwszokomunijnych oraz uczniów z klasy 4. Ołtarz ten, udekorowany białymi kwiatami i symbolami eucharystycznymi, nawiązywał do czystości i niewinności dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

Trzeci ołtarz zorganizowali mieszkańcy Przyłęka Dolnego. Ołtarz ten, ozdobiony zielonymi gałązkami i kwiatami, symbolizował życie i obfitość łask Bożych, jakie płyną z Eucharystii.

Czwarty ołtarz przygotowali mieszkańcy Toporowa i Szydłowca. Ten ołtarz, z  dekoracjami i motywami eucharystycznymi, stanowił godne zakończenie procesji, podkreślając królewską godność Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Podczas procesji śpiewaliśmy tradycyjne pieśni eucharystyczne, a wierni nieśli feretrony i chorągwie co dodawało uroczystości podniosłego charakteru.

Boże Ciało w Ostrowach Tuszowskich było głębokim przeżyciem duchowym dla wszystkich uczestników. Wspólne przygotowania oraz udział w procesji wzmocniły naszą parafię, przypominając o znaczeniu jedności i wspólnoty w wierze. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia i zachęcamy do udziału w kolejnych uroczystościach parafialnych.