W dniu 19 maja br. Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich gościło Leśników z Podkarpacia z okazji ich XVII pielgrzymki. Uroczystość ta miała wyjątkowy wymiar, bowiem została połączona z obchodami 12. rocznicy koronacji cudownego obrazu Madonny z Puszczy.

Głównej Mszy świętej przewodniczył ks. biskup Krzysztof Kudławiec z Ekwadoru. Towarzyszyli mu w koncelebrze Ks. Ryszard Madej, proboszcz i kustosz, oraz ks. Mariusz Woźny z Przemyśla. Oprawę muzyczną Mszy stanowiły dźwięki chóru parafialnego oraz zespołu sygnalistów leśnych „Echo Karpat” z Krosna. Atmosferę uświetnili licznie zgromadzeni leśnicy oraz goście z pocztami sztandarowymi. Wśród zaszczytnych gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych i parlamentarnych. Na uroczystości pojawiła się m.in. wojewoda podkarpacka, Pani Teresa Kubas-Hul, oraz marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl. Wśród uczestników znaleźli się również parlamentarzyści, posłowie oraz wójtowie, którzy przybyli, by wraz z leśnikami modlić się przed cudownym obrazem o pomyślność i Boże błogosławieństwo dla całej społeczności leśniczej.

Pielgrzymka leśników do sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich stała się tradycją, która od lat integruje środowisko leśników z województwa. Jest to także wyraz wdzięczności za opiekę Matki Bożej nad nimi w ich codziennej pracy na rzecz lasów i środowiska naturalnego. Obecność przedstawicieli władz, parlamentarzystów oraz licznych gości potwierdza rangę i znaczenie tej wyjątkowej uroczystości dla całego regionu.

Koronacja obrazu Madonny z Puszczy, która miała miejsce dokładnie 12 lat temu, stanowi istotny moment w historii sanktuarium oraz dla wszystkich pielgrzymów. Cudowny obraz Madonny, otaczany szczególną czcią i modlitwą, jest źródłem nadziei i wsparcia dla wszystkich, którzy zwracają się do Niej w swoich potrzebach i próbach.

Wspólna modlitwa, celebracja mszy świętej oraz spotkania integracyjne stanowią nie tylko okazję do duchowego wzmocnienia się, ale także do budowania wspólnoty oraz pielęgnowania tradycji i wartości, które są fundamentem społeczności leśniczej. Dla wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki do Ostrowów Tuszowskich będzie to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w ich sercach i pamięci.

Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich staje się miejscem szczególnym nie tylko dla miejscowej społeczności, lecz także dla wszystkich, którzy pragną zanurzyć się w atmosferze modlitwy, refleksji i duchowego wzmocnienia. Każda pielgrzymka, każde spotkanie jest okazją do odkrywania nowych wymiarów wiary i doświadczenia obecności Boga w życiu codziennym.