W naszej parafii w roku 2023:

• przyjęło Chrzest 12 dzieci
    (Ostrowy Tuszowskie 5, Przyłęk 3, Szydłowiec 1, Toporów 1, spoza Parafii 2).
    Przez ten sakrament – zostali oni „wyzwoleni od grzechu, zostali włączeni do Wspólnoty Kościoła oraz stali się dziećmi Bożymi”.

• do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej – przystąpiło 17 dzieci.
    Dzięki temu sakramentowi, w pełni już uczestniczą w życiu naszej wspólnoty, poprzez przyjmowanie Najświętszego Ciała Pana Jezusa pod postacią chleba.

• Sakrament Bierzmowania przyjęło – 19 młodych ludzi.

• Sakrament małżeństwa – przyjęło 13 par.
    „Sakrament małżeństwa jest znakiem związku Chrystusa i Kościoła.  Udziela on małżonkom łaski miłowania się wzajemnie tą miłością, jaką Chrystus umiłował Kościół. Łaska sakramentu, udoskonala zatem ludzką miłość małżonków, umacnia ich nierozerwalną jedność i uświęca ich na drodze do życia wiecznego”.

• W mijającym roku do wieczności odeszło 19 osób.
    Mamy nadzieję, że Chrystus przygarnie ich do siebie i zostaną włączeni w Jego śmierć i zmartwychwstanie!

Moi drodzy!

Jesteśmy jedną, wielką rodziną, która gromadzi się przy wspólnym stole na Eucharystii. Na ten Nowy Rok, który nadejdzie za kilka godzin– chcemy złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia i pomyślności w nadchodzącym roku oraz wszelkich łask od Boga na każdy dzień Nowego 2024 roku.