Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

 

Biało-czerwony sztandar powiewa
A nad nim orzeł srebrzysty lśni –
Tu moje miejsce na tej ziemi,
Gdzie słowo Polska wspaniale brzmi.
Ziemio ojczysta, tyleś przeżyła,
Byłaś ty mokra od krwi i łez –
Byłaś i jesteś dla mnie kochana,
Tu moje miejsce na ziemi jest.
(Cecylia Korban)

Nasze myśli, jak słowa poetki, biegną dziś – w tym szczególnym dniu – ku naszej ziemskiej matce, jaką jest Ojczyzna – Polska. Najstarszemu pokoleniu staje w tym momencie przed oczyma historia ich życia, z przykrymi niestety przeżyciami ostatniej wojny. Młodszemu pokoleniu przypominają się lata zniewolenia powojennego i służba obcej ideologii. A najmłodszym to, co zobaczą w telewizji lub usłyszą od dorosłych na temat Polski. I to niestety nie zawsze pochlebnego. Wszystkich nas jednak łączy troska o ten wspólny dom, który ma na imię Ojczyzna. 11 listopada podczas uroczystej Eucharystii o godz. 11:00 modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Podniosłego charakteru tego wydarzenia nadała obecność Strażaków OSP Ostrowy Tuszowskie i Przyłęk na czele z Pocztami Sztandarowymi.

 

Zamknij menu