Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

Uroczystość koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej, opiekunki ludzi lasu z terenu historycznej Puszczy Sandomierskiej, miała miejsce w sobotę 19 maja 2012 r.  w Ostrowach Tuszowskich. W mszy polowej, która odbyła się nieopodal Sanktuarium Madonny z Puszczy, w leśnej scenerii, wzięły udział rzesze parafian, leśników i myśliwych. Zjechali też pielgrzymi z terenu całej Diecezji Rzeszowskiej.

W tym roku mija dziesięć lat od tego wielkiego wydarzenia. W niedzielę 15 maja  do stóp Madonny z Puszczy przybyli pielgrzymi, by pod przewodnictwem  księdza biskupa Jana Piotrowskiego- Ordynariusza diecezji kieleckiej oraz kustosza sanktuarium ks. Ryszarda Madeja dziękować za koronację Matki Bożej i zawierzać się w Jej matczyną opiekę. W dziękczynnej Eucharystii udział wzięło wielu kapłanów. Przybyli także leśnicy, bo Madonna jest bliska sercu każdego z nich, bo jest taka piękna, „pachnąca świerkami i cała w wiewiórkach” (ks. Jan Twardowski). Oprawę liturgiczną ubogacił chór parafialny oraz grupa sygnalistów.

Obchody X Rocznicy Koronacji powiązane były z XV Pielgrzymką leśników do stóp swej Pani. Pielgrzymi modlili się w intencji Lasów Polskich, leśników i ludzi związanych z lasem, powierzając Madonnie swe troski, ufając że przyjdzie im z pomocą i otoczy opieką wszystkie leśne rodziny.

W uroczystościach udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy inspekcji Lasów Państwowych, RDLP oraz Nadleśnictw, poczty sztandarowe, zakłady usług leśnych, członkowie rodzin leśnych sympatycy leśnictwa, a także wiele innych osób dla których las to miejsce pracy i pasja.

Zamknij menu