Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

W kościele katolickim wspomnienie świętego Huberta, patrona myśliwych przypada 3 listopada. Potoczna nazwa tego dnia to Hubertus. Tradycyjnie w listopadzie jeźdźcy, myśliwi i leśnicy mieli zwyczaj hucznego świętowania. Odbywały się wtedy imprezy wśród, których prym wiodła gonitwa za lisem.

Organizowane tego dnia polowania poprzedzają do dziś często msze święte.

7 listopada gościliśmy w naszym Sanktuarium Madonny z Puszczy myśliwych z okręgu kolbuszowskiego.

Poczty sztandarowe, ceremoniał myśliwski, muzyka myśliwska – wszystkiego można było doświadczyć podczas Mszy Hubertowskiej.  Uroczystej Eucharystii w intencji myśliwych i ich rodzin przewodniczyli: kustosz Sanktuarium ks. Ryszard Madej, ks. Janusz Filarowski oraz ks. Waldemar Krzeszowski.

 

 

Zamknij menu