Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

Zegarmistrz Światła, Do kołyski, Modlitwa Okudżawy, czy Niepokonani – to tylko niektóre z utworów zaprezentowanych podczas „Zaduszek Poetyckich”, które odbyły się 31 października w naszym Sanktuarium. Liryczny montaż słowno-muzyczny przygotowała nasza młodzież z klas VII.

Przybyli goście mieli okazję wsłuchać się nie tylko w znane wszystkim
utwory muzyczne, ale także w wiersze Tadeusza Różewicza, Karola Wojtyły i Wisławy Szymborskiej.

Listopad kojarzy nam się ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym, z pamięcią o tych, którzy „poprzedzili nas w drodze do wieczności”. Wspominajmy ich nie tylko w tym okresie, ale nasze modlitwy niech niosą się przez cały rok.

Liściem zasnute szare dróżki,

Listopadowy, wczesny zmrok

Pójdziemy na Zaduszki

Tak jak co rok.

Pójdziemy klęknąć na mogiłach,

Gdzie ciemno i gdzie krąg świec skrzy…

Zamknij menu