Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się  wielkim autorytetem i na zawsze pozostał w ich  pamięci
i w sercach. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski – budując w ten sposób żywy pomnik Papieża Polaka. Nie lękajcie się– to hasło XXI Dnia Papieskiego, który obchodzony był w całej Polsce 10 października.   Z okazji Dnia Papieskiego młodzież z klas VIII z terenu naszej Parafii (Szkoła Podstawowa w Ostrowach Tuszowskich i Przyłęku) przygotowała pod kierunkiem Księdza Proboszcza montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowała w naszym Sanktuarium. Uczniowie przedstawili ważne informacje z życia Jana Pawła II , które były urozmaicone wierszem, fragmentami przemówień i piosenkami. Warto nadmienić, że szczególny nastrój wywołała ulubiona pieśń papieża pod tytułem „Barka”, która wybrzmiała na zakończenie.

Jan Paweł II zawsze i wszystkim głosił miłość i przebaczenie jako podstawowe wartości życia człowieka, i dlatego warto go naśladować a z jego słów czerpać jak najwięcej.

Zapamiętajmy to, co mówił Jan Paweł II, że miarą wielkości człowieka nie jest wiedza, ale miłość.

Zamknij menu