Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

MSZA ŚWIĘTA W LEŚNYM SANKTUARIUM

Rokrocznie w majową niedzielę, leśnicy z całego Podkarpacia oraz miejscowa ludność biorą udział
w Pielgrzymce do Sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach Tuszowskich.

Jest to dla leśników miejsce szczególne, ponieważ, jak głosi legenda, pierwszy kościół w Ostrowach powstał, gdy znużony polowaniem rycerz zasnął pod drzewami, a we śnie objawiła mu się Matka Boża i powiedziała „Przyszłam tu z Włoch i tu postawisz mi kościół”. Rycerz wybudował drewniany, modrzewiowy kościół pośród otaczającego go lasu.

W tym roku, już po raz czternasty leśnicy, wraz z rodzinami wzięli udział w mszy świętej koncelebrowanej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Całą uroczystość uświetnił występ chóru Choris Familiaris z Woli Baranowskej, a podczas mszy świętej oprawę zapewnił Zespół Sygnalistów Leśnych przy RDLP w Krośnie. Podczas pielgrzymki zebrani odmówili modlitwę przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej, prosząc o opiekę w codziennym życiu dla siebie i swoich rodzin, a także o pomyślność w wykonywanej pracy na rzecz lasów Podkarpacia.

To właśnie codzienna praca leśników wpływa na wygląd lasu dziś i za kilkadziesiąt lat, więc jak podkreśliła Pani Grażyna Zagrobelna Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie – Dla nas leśników, niezwykle ważne jest Boże błogosławieństwo w naszej codziennej pracy, ponieważ jej plony „będą zbierać” kolejne pokolenia leśników, a naszą rolą jest pozostawić las, w stanie co najmniej tak dobrym, w jakim go zastaliśmy. O pomyślność prosimy Matkę Bożą każdego roku, podczas Pielgrzymki do Jej Sanktuarium pośród lasów w Ostrowach Tuszowskich.

 

Tekst: Kinga Mazur

Zdjęcia: Dariusz Tabisz

Zamknij menu