Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
 1. W sobotę prace porządkowe w kościele wykonali: Małgorzata Sobowska, Bogusława Sobowska-Rekut, Magdalena Sobowska-Nowak, Krystyna Sobowska, Danuta Gacek, Ewa Gacek, Grzegorz Sobowski. Bóg zapłać za poświecony czas, włożony trud i zakup kwiatów.

 2. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prowadzone prace. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 3. Msze święte w dni powszednie będą celebrowane ogodz. 17:00. Po Mszy świętej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Prosimy o liczny udział we wspólnej modlitwie.

 4. Wspomnienia liturgiczne:

-w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

-we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP

-w środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy-patronki organistów i śpiewu kościelnego

-w piątek świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

 1. W środę Nowenna do Madonny z Puszczy. Ożywiajmy kult Matki Bożej poprzez pisanie na kartkach swoich próśb i podziękowań.

 2. W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele. O ich wykonanie prosimy pięć kolejnych rodzin.

 3. W tym tygodniu odbędą się spotkania:

-we wtorek o 18:00 próba chóru

-w czwartek o 17:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

 1. Po Mszy świętej można zakupić u Pana kościelnego kalendarze ścienne po 5 zł. oraz kartki świąteczne z życzniami i opłatkami po 3 zł. Od dzisiaj można także zakupić świece Caritas za stół wigilijny- małe po 10zł. a duże po 20zł. Stare świece prosimy zanieść na cmentarz i zapalić na grobach najbliższych.

 2. W przyszłą niedzielę, która będzie obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny. Po każdej Mszy świętej będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na rzecz remontu Ośrodka „Caritas” w Myczkowcach.

 3. W poniedziałek o godz. 13:00 zostanie odprawiona Msza święta pogrzebowa za + Aleksandrę Altamer z Ostrów Tuszowskich.

 4. Uroczysty chrzest dzieci odbędzie się w Święto św. Szczepana na sumie. Zapisu do chrztu można dokonać w kancelarii parafialnej.

 5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

Zamknij menu