Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

 

1.W minionym tygodniu prace porządkowe w kościele wykonali: Krystyna Wdowiak, Jakub Grądzki, Maria Parys, Genowefa Świst, Anna Kaczor, Zofia Piłat, Monika Piłat, Adam Boroń, Justyna Boroń, Emilia Szczepanek. Bóg zapłać za poświęcony czas, włożony trud oraz za ofiarę 150 zł.

2.W sposób szczególny pragniemy podziękować pewnym Paniom za przygotowanie wystroju Ciemnicy i Bożego Grobu oraz Pani Teresie Guźda za zakup kwiatów i piękne dekoracje florystyczne. Członkom Żywego Różańca dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty, Strażakom za wartę przy Bożym Grobie, Pani Genowefie Rzeszutek za przygotowanie bielizny ołtarzowej, Panu kościelnemu za wykonane prace. Słowa wielkich podziękowań kierujemy w stronę Pana Organisty za oprawę muzyczną, przygotowanie chóru do pięknych śpiewów. Wszystkim chórzystkom i chórzystom dziękujemy i gratulujemy za to, że w tak krótkim czasie przygotowali się do wykonania śpiewów w czasie uroczystości. Dziękujemy LSO za podjęta adorację oraz pełnione funkcje podczas liturgii.

3.Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18:00.

4.Jutro na Mszę św. na godz. 18:00 zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby przynieśli ze sobą wypełnione kartki do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. We wtorek i środę od godz. 17:30 spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

5.W środę przypada na naszą Parafię adoracja Najświętszego Sakramentu- w ramach trwającej przez cały rok adoracji w naszej diecezji. O godz. 16:00 początek Adoracji. Od godz. 16:00-17:00 prosimy o podjęcie modlitwy przez członków Żywego Różańca z całej Parafii (Ostrowy, Przyłęk, Toporów i Szydłowiec).
Od godz. 17:00-18:00 członkinie Żywego Różańca z całej Parafii.
O godz. 18:00 zakończenie adoracji nowenną do Madonny z puszczy i Msza św.

6.Czwartek to dzień, w którym młodzież z naszej Parafii oraz z Parafii Trzęsówka przyjmie sakrament bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania oraz ich świadków prosimy, aby zgromadzili się w kościele o godz. 17:30. O godz. 18:00 rozpocznie się Msza św., której przewodniczyć będzie J.E. ks. Biskup Kazimierz Górny. Zapraszamy do udziału w tej Mszy św. składka przeznaczona będzie na „Fundusz Ewangelizacyjny”.

7.W tym tygodniu prosimy o uporządkowanie grobów swoich zmarłych. Przypominamy, że śmieci składamy w miejscach do tego wyznaczonych.

8.Składka dzisiejsza jest przeznaczona na Uniwersytet św. Jana Pawła II w Krakowie.

9.Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy składali do skarbonek „Caritas” jałmużnę wielkopostną
o przyniesienie ich do kościoła i składanie na stopniach bocznych ołtarzy.

10.Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Miłosierdzia. Po Sumie procesja na cmentarz, gdzie będziemy modlić się za naszych zmarłych. O godz. 15:00 odbędzie się Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a po nim Msza św.

11.W piątek na Mszę św. zapraszamy dzieci , które przygotowują się do przyjęcia
I Komunii św. Prosimy o obecność także ich rodziców.

Zamknij menu