1.Dzisiaj o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2.Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest czasem upamiętnienia tajemnicy Męki, Śmierci
i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

3.Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą odprawione rano o godz. 7:00.

4.We wtorek po Mszy nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

5.W środę Nowenna do Madonny z Puszczy.

6.W tym tygodniu odbędą się spotkania:

-w poniedziałek o 18:30 dla Młodzieży KSM-u oraz Ministrantów i Lektorów;

7.W środę do sprzątania kościoła prosimy 10 kolejnych rodzin. Godzina rozpoczęcia prac do ustalenia z Panem Kościelnym.

8.Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Wielki Czwartek jest dniem dziękczynienia za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Msza w tym dniu: o godz. 17:00 w Przyłęku, o 18:00 w Ostrowach. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”. Adoracja potrwa do godz. 22:00. Porządek adoracji w gablocie i na stronie parafii.

9.Wielki Piątek- adoracja od godz. 8:00. To dzień upamiętnienia śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. O godz. 16:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po Nim Liturgia Męki Pańskiej połączona z adoracją Krzyża i obrzędem Komunii św. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22:00. Strażaków prosimy o zorganizowanie warty przy Grobie.

10.Zarówno w Wielki Czwartek, jak i Piątek, po Liturgii będzie można nabyć chlebki „Caritas” na wielkanocny stół. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczona na działalność Caritas naszej Parafii.

11.W wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i Krzyża rozpocznie się od godz. 8:00. W tym dniu zachowajmy tradycyjnie post od pokarmów mięsnych.
Poświęcenie pokarmów:

-8:30 Ostrowy Tuszowskie (koło świetlicy)

-9:00 Ostrowy (kościół) i Przyłęk (kaplica)

-10:00 Szydłowiec

-10:30 Toporów

O godz. 18:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej, połączona z poświęceniem ognia
i wody. Prosimy przynieść ze sobą paschaliki. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20:30. Liturgia Wigilii Paschalnej w Przyłęku o godz. 20:00.

12.Prosimy, aby w tym tygodniu przygotować do procesji obrazy i figury.

13.Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 6:00, po niej Rezukekcja.

9:00- Msza św. w Przyłęku i Szydłowcu

11:00 Suma w Ostrowach Tuszowskich.

Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele parafialne.

14.Poniedziałek Wielkanocny– porządek Mszy św.:

7:30 Ostrowy Tuszowskie

9:00 Przyłęk i Szydłowiec

11:00 Ostrowy Tuszowskie (uroczysty chrzest dzieci)

Składka z tego dnia będzie przeznaczona na Uniwersytet św. Jana Pawła II.

15.Zachęcamy i prosimy o kupowanie paschalików oraz prasy katolickiej.