Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

1.Dzisiaj o godz. 15:00 Gorzkie Żale. Po nabożeństwie Msza Święta z poświęceniem modlitewników i krzyży dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

2.Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18:00.

3.W środę Nowenna do Madonny z Puszczy.

4.W piątek o godz. 18:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na nie wszystkich,
a szczególnie dzieci i młodzież.

5.W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele. Do ich wykonania prosimy pięć kolejnych rodzin.

6.W sobotę po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II połączone z uczczeniem Jego relikwii.

7.W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Medjugorie informujemy, że jest jeszcze 10 wolnych miejsc (na drugi autokar). Zapisu można dokonać do niedzieli 24 marca w kancelarii lub w zakrystii. Równocześnie informujemy, że 31 marca (niedziela) o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami biura podróży. Na to spotkanie należy zabrać ze sobą dowody osobiste i 500 zł. zaliczki.

8.Od dzisiaj można wesprzeć dzieło pomocy ubogim poprzez zakup „Baranków wielkanocnych- Caritas” w cenie 5 zł.

9.Przyszła niedziela będzie obchodzona jako dzień modlitwy i wsparcia dla misji. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia dobrowolnych ofiar do puszek. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne.

10.W tym tygodniu odbędą się spotkania:

-w środę o 18:00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej,

-w piątek po Mszy św. spotkanie dla KSM-u oraz próba chóru,

-w sobotę o godz. 10:30 próba scholi.

11.Wójt Gminy Cmolas zawiadamia mieszkańców sołectwa Ostrowy Tuszowskie, że w przyszłą niedzielą tj. 17 kwietnia o godz. 16:15 w Centrum Edukacji Ekologicznej odbędzie się zebranie wiejskie. Temat zebrania: wybór Rady Sołeckiej oraz sprawy bieżące.

12.Informujemy o planowanych z naszego Sanktuarium Ekstremalnych Drogach Krzyżowych:

– 28 marca z Ostrów Tuszowskich do Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach

– 12 kwietnia

Informacje szczegółowe w gablocie i na stronie parafialnej.

Zamknij menu