Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
 1. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom dzieci z klas IV za wykonane prace porządkowe w kościele oraz za dokupienie kwiatów do wystroju. Rodzicom kandydatów do bierzmowania pragniemy podziękować za dar ołtarza.

 1. Dzisiaj na Sumie dzieci z klas IV przezywać będą Rocznicę I Komunii Świętej.

 2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na katolickie radio Via w Rzeszowie.

 3. Msze św. w ciągu tygodnia, połączone z nabożeństwami majowymi będą odprawiane o godz. 18:00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.

 4. We wtorek w czasie Mszy św. o godz.18:00 młodzież z naszej Parafii oraz
  z Trzęsówki i Kosów przyjmie sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu będzie J.E. Ks. Biskup Kazimierz Górny. Składka z tej Mszy św. przeznaczona będzie na Fundusz Ewangelizacyjny. Kandydatów do bierzmowania prosimy o przybycie we wtorek na 17:30.

 5. Rodziców kandydatów do bierzmowania prosimy, aby w poniedziałek po Mszy św. posprzątali kościół.

 6. W środę po nabożeństwie majowym i nowennie do Madonny z Puszczy oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II. W tym dniu w liturgii wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika- patrona Polski.

 7. W sobotę na godz. 9:00 do sprzątania kościoła prosimy pięć kolejnych rodzin. Prosimy nie kupować kwiatów.

 8. W przyszłą niedziele obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Na sumie będziemy dziękować za dar koronacji cudownego obrazu Madonny z Puszczy oraz będziemy gościć Leśników z terenu dawnej Puszczy Sandomierskiej, którzy przybędą tu z pielgrzymką. Uroczystą Sumę będzie odprawiał J.E. Ks. Biskup Edward Białogłowski. Strażaków z Ostrów i Przyłęka prosimy, aby przybyli w strojach galowych na czele z pocztami sztandarowymi oraz pomogli w kierowaniu ruchem samochodowym na parkingach. Prosimy także członków Stowarzyszenia „Ostrowy” oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrów i Przyłęka o zorganizowanie przedstawicieli do procesji z darami ołtarza. Zwracamy się także z prośbą, aby na ten dzień udekorować swoje domy obrazami Madonny z Puszczy i flagami.

 9. Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowo-konserwatorskie oraz rozbudowę organów. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 10. W tym tygodniu odbędą się spotkania:

-w czwartek po Mszy św. dla LSO

-w Piątek po Mszy św. dla KSM-u

– w sobotę o godz. 10:30 próba scholi

12.Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

Zamknij menu