1. Serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych oraz rodzicom kandydatów do bierzmowania za poświęcony czas, włożony trud w prace porządkowe przy naszym Sanktuarium- Bóg zapłać! Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dar ołtarza oraz za piękny wystrój i dekoracje kościoła, jak i za wczorajsze sprzątanie.

2. Dzisiaj na Sumie Uroczystość Pierwszej Komunii Św. dla dzieci z naszej Parafii.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie.

4. Msze św. w ciągu tygodnia, połączone z nabożeństwami majowymi będą celebrowane o godz. 18:00.

5. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w ludzkiej pracy:

w poniedziałek z procesją udamy się pod krzyż na Zagrodach,

-we wtorek pod krzyż koło cmentarza,

-w środę pod figurę Matki Bożej na Dróżkach Różańcowych.

1. We wtorek w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika- Głównego Patrona Polski.

7.W piątek dzień szczególnych modlitw w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego.

1. Dzieci z klas IV, kandydaci do bierzmowania oraz ich rodziny proszeni są o to, aby w tym tygodniu przystąpili do sakramentu pokuty.

9.W sobotę do prac porządkowych w kościele prosimy Rodziców dzieci z klas IV.

1. W przyszłą niedziele obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Sumie będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Św. dzieci klas IV.

2. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na katolickie radio „VIA” w Rzeszowie.

12.W związku ze zbliżająca się Uroczystością Bożego Ciała uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną:

-I ołtarz koło Państwa Dudków- mieszkańców Kolonii

– II ołtarz na Zagrodach koło Krzyża- mieszkańcy Zagród I i II

– III ołtarz koło Państwa Janiny i Zygmunta Rzeszutek- mieszkańców Przyłęka

– IV ołtarz koło Państwa Luberów- mieszkańcy Szydłowca i Toporowa.

Prosimy o zorganizowanie grup osób, które będą odpowiedzialne za przygotowanie tych ołtarzy.

1. W tym tygodniu odbędą się spotkania:

-we wtorek po Mszy św. dla dzieci z klas IV

– w czwartek o 19:15 ognisko dla LSO, scholanek i młodzieży KSM-u z całej Parafii. Miejscem spotkania będzie teren rekreacyjny za Szkołą Podstawową w Ostrowach Tuszowskich.