Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
 1. W sobotę prace porządkowe w kościele wykonali: Bożena Gaweł, Bernadeta Rzeszutek, Marta Stec, Genowefa Jachyra, Wiesława Dudek, Zygmunt Wrażeń. Bóg zapłać za wykonane prace i zakup kwiatów do wystroju świątyni.

 2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw z kierowców, aby pod Bożą opieką i wstawiennictwem św. Krzysztofa bezpiecznie poruszali się po drogach.

 3. Msze św. w ciągu tygodnia będą celebrowane o godz. 18:00.

 4. We wtorek o godz. 9:00 rozpoczną się prace porządkowe przy naszym Sanktuarium. Do ich wykonania prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, rodziców dzieci z klas czwartych oraz rodziców kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przyniesienie ze sobą motyk, koszy i grabi.

 5. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa Maryjne tzw. Majówki. Starajmy się znaleźć czas, aby uwielbiać Matkę Bożą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. We wtorek po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.

 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci i młodzież, które mają w tym tygodniu wolne od szkoły prosimy, aby nie odkładali spowiedzi na piątek tylko skorzystali z możliwości spowiedzi wcześniej.

 7. Środa obchodzona jest w naszej Ojczyźnie jako Dzień Flagi. Prosimy o wywieszenie flag.

 8. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy niedzielny.

 9. W piątek od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 10. Wspomnienia liturgiczne:

– w piątek św. Floriana- patrona strażaków

 1. W Piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u. W sobotę o 10:30 próba scholi.

 2. W sobotę w godzinach od 14:00-14:45 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Po Mszy św. prosimy wyznaczonych rodziców do prac porządkowych w kościele.

13.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7:30 zmiana tajemnic różańcowych. Na sumie o godz. 11:00 Uroczystość Pierwszej Komunii Św. dla dzieci z naszej parafii.

 1. Składka w tym tygodniu przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie.

 2. Osoby, które zapisały się na pielgrzymke do Włoch w lipcu proszone są o wpłatę zaliczki w kwocie 500 zł. Do 15 maja wraz z podaniem swoich danych (Pesel i adres).

 3. zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.

Zamknij menu