1. W minionym tygodniu prace porządkowe w kościele wykonali: Janusz Paterak, Edyta Kosiorowska, Aneta Magda, Janina Jachyra, Janusz Jachyra, Łukasz Jachyra, Roman Wolak. Bóg zapłać za troskę o Sanktuarium i zakupienie kwiatów.

2. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Naszą modlitwą wypraszajmy ten dar, aby wielu młodych z naszej wspólnoty parafialnej odpowiedziało Bogu na wołanie o nowych robotników w Winnicy Pańskiej – Kościele.

3. Msze św. w ciągu tygodnia będą celebrowane o godz. 18:00, za wyjątkiem wtorku, kiedy Msza św. będzie odprawiona o godz. 7:00, natomiast w piątek o godz. 17:00.

4. We wtorek na Mszę św. o godz. 7:00 zapraszamy wszystkie dzieci z Ostrów Tuszowskich i Przyłęka, które w tym dniu wyjeżdżają na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, a są to: ministranci, scholanki

i dzieci z grupy „Kolędników Misyjnych”. Bezpośrednio po Mszy św. na parkingu będzie podstawiony autokar. Powrót ok. godz. 19:00.

5. W środę w kościele parafialnym o godz. 15:00 rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, która przypada w tym dniu naszej parafii w ramach nieustającej adoracji w naszej diecezji.

Od godz. 15:00- 16:00 do udziału w adoracji zapraszamy parafian z Przyłęka,

Szydłowca i Toporowa

Od 16:00-17:00 Róże Męskie z całej Parafii.

Od 17:00- 18:00 Róże Kobiet z całej Parafii.

O 18:00 Nowenna do Madonny z Puszczy, a po Niej Msza święta.

1. W czwartek na Mszę św. i spotkanie organizacyjne zapraszamy dzieci przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

2. W piątek na godz. 17:00 zapraszamy na Mszę św. młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Będzie to spotkanie z diecezjalnym wizytatorem- ks. Jerzym Paradyżem z Rzeszowa. Prosimy aby młodzież przybyła odświętnie ubrana wraz ze swoimi rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się próba dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.

3. W najbliższym czasie przeżywać będziemy następujące wydarzenia:

-6 maja (na Sumie)- Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

-13 maja (na sumie)- Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV

-15 maja (wtorek)- o 18:00 Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Górnego z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z Parafii: Ostrowy Tuszowskie, Trzęsówka i Kosowy.

-20 maja (na sumie) Rocznica Koronacji obrazu Madonny z puszczy i Pielgrzymka Leśników- przewodniczy Ks. Biskup Jan Wątroba.

1. W piątek nie będzie spotkania KSM-u.

2. W sobotę na godzinę 9:00 do prac porządkowych w kościele prosimy pięć kolejnych

O godz. 10:30 próba scholi.

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

-w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika- Patrona Polski,

-w środę Święto św. Marka Ewangelisty.

1. Pozostało jeszcze 5 miejsc na pielgrzymkę do Włoch. Zapisy do końca tygodnia u ks. Piotra. Wszyscy, którzy do tej pory zgłosili się na ten wyjazd proszeni są o wpłatę zaliczki w kwocie 500 zł. Od osoby do 15 maja (podając również swój Pesel i adres zamieszkania).

2. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.