Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich
Parafia pod wezwaniem NMP w Ostrowach Tuszowskich

1.W minionym tygodniu w środe prace porządkowe w kościele wykonali: Anna Szymczak, Sylwia Słotarska, Anna Hałat, Barbara Walczyk, Marta Ruman, Edward Magda. Bóg zapłać za troskę o nasze Sanktuarium
oraz za złożoną ofiarę w kwocie 70 zł.

2.W przygotowaniu naszej świątyni do świąt zaangażowane były następujące osoby: Pani Natalia Maciąg, która zaprojektowała i wykonała dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu oraz osoby Ją wspierające: Pan kościelny Hubert Dudek, Pani Elżbieta Rzeszutek, Julia Cyran, Mateusz Maziarz, Pani Teresa Guźda, która zakupiła kwiaty do wystroju kościoła i pięknie nimi przyozdobiła świątynię; Pani Genowefa Czachor-Rzeszutek, która troszczy się
o czystość bielizny ołtarzowej i liturgicznej.

Członkom Róż Różańcowych dziękujemy za zorganizowanie zbiórki pieniędzy na kwiaty. Dziękujemy również druhom OSP Ostrowy Tuszowskie i Przyłęk za warte przy Bożym Grobie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście Wiesławowi za oprawę Liturgii Wielkiego Tygodnia. Podziękowania składamy również osobom, które w minionym czasie bezinteresownie wykonały szereg prac dla dobra Parafii: Panu Adamowi Boroń i Jego synowi Michałowi, Panom: Edwardowi Szymczak, Sebastianowi Czachor, Krzysztofowi Strzępka
i Robertowi Opalińskiemu. Wszystkim raz jeszcze stokrotne „BÓG ZAPŁAĆ”.

3.Dzisiaj  o godz. 14:00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za
śp. Stefana Guźdę z Ostrów Tuszowskich.

4.Msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 18:00.

5.W środę Nowenna do Madonny z Puszczy.

6.W tym tygodniu przypadają: I-wszy czwartek, piątek i I-wsza Sobota miesiąca.

7.W czwartek będziemy się modlić za nowe powołania kapłańskie i zakonne
z naszej parafii.

8.W Piątek nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie KSM-u.

9.W sobotę o godz.9:00 rozpoczną się prace porządkowe w kościele. Do ich wykonania prosimy pięć kolejnych rodzin. o 10:30 w tym dniu próba scholi. Wieczorem o 18:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z racji
I-wszej soboty.

10.W związku ze zbliżającą się Niedzielą Miłosierdzia zwracamy się z proś bą o uporządkowanie grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Prosimy również o przynoszenie w tym tygodniu oraz w przyszłą niedzielę skarbonek z jałmużną wielkopostną i składanie ich do koszyczków, które wystawione będą na bocznych ołtarzach.

11.Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet św. Jana Pawła II
w Krakowie.

12.Następna niedziele obchodzona będzie jako Niedziela Miłosierdzia.
Po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a po niej udamy się procesyjnie na cmentarz parafialny, aby tam polecać naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. W godzinie miłosierdzia o 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy. Po nim Msza św. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na „Caritas” naszej diecezji.

13Informujemy, że chrzest dzieci w tym miesiącu odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia, natomiast w maju w IV niedzielę miesiąca- 27 maja.

14.Gorąco zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która znajduje się przedsionku kościoła.

Zamknij menu